Calendar

Dhj 1 2016 @ 08:00 – Jan 31 2017 @ 12:00
08:00
TULLA eshte nje qender kulturore e cila zhvillon aktivitete te te gjitha fushave te artit. Muzike, kercim, ekspozite, kritik dhe menaxhim arti, si dhe diskutime te ndryshme sociale dhe artistike! Ju mirepresim!
Tulla Center
Dhj 15 2016 @ 18:00 – Shk 1 2017 @ 19:00
18:00
STRANGER THAN KINDNESS – MITRUSH KUTELI Galeria Kombëtare e Arteve e mbështetur nga Ministria e Kulturës e Shqipërisë ka kënaqësinë të prezantojë për publikun edicionin e XXII të Çmimit Ndërkombëtar Onufri, me titull “Stranger than[...]
Galeria Kombëtare e Arteve
Dhj 15 2016 @ 18:00 – Shk 15 2017 @ 19:00
18:00
DACIONI KALO dhe Ambasada Austriake ju fton ne Ekspoziten e  Arteve te Bukura te e 21-te. KARL KORAB “Jeta nga karnavaca” ‎eshte eskpozita me punimet e piktorit austriak. Artisi i mirenjohur Karl Korab do te sjelle[...]
GALERIA KALO
Jan 1 @ 08:00 – Mar 3 @ 12:00
08:00
TULLA eshte nje qender kulturore e cila zhvillon aktivitete te te gjitha fushave te artit. Muzike, kercim, ekspozite, kritik dhe menaxhim arti, si dhe diskutime te ndryshme sociale dhe artistike! Ju mirepresim!
Tulla Center
Jan 5 @ 20:00 – Jan 29 @ 22:00
20:00
Aftësia e veçantë e përfshirjes në të gjitha llojet e problemeve duket se është veçoria e familjes së tyre. Çfarë tjetër mund të pritet nga dikush që është rritur mes thopërçëve në toka me dëborë?[...]
Cineplexx Albania
Jan 12 @ 20:00 – Jan 31 @ 22:00
20:00
Titulli origjinal: À fond Filmi fillon: 12.01.2017 Shteti/Viti: FRA, MKD/2016 Lloji: Komedi Aktorë: José Garcia, André Dussollier, Caroline Vigneaux, Josephine Callies, Stylane Lecaille Regjisori: Nicolas Benamou Distributori: 2i Film d.o.o.
Cineplexx, TEG
Jan 12 @ 20:00 – Shk 3 @ 22:00
20:00
Një histori e vendosur në Epokën e Ndaluar dhe e përqendruar rreth një grupi individësh dhe marrëveshjeve të tyre në botën e krimit të organizuar. Titulli origjinal: Live by Night Filmi fillon: 12.01.2017 Zgjatja e[...]
Cineplexx Albania
Jan 12 @ 20:00 – Shk 3 @ 22:00
20:00
Një histori e vendosur në Epokën e Ndaluar dhe e përqendruar rreth një grupi individësh dhe marrëveshjeve të tyre në botën e krimit të organizuar. Titulli origjinal: Live by Night Filmi fillon: 12.01.2017 Zgjatja e[...]
Cineplexx Albania, TEG
Jan 12 @ 20:00 – Jan 28 @ 22:00
20:00
Një koalë e quajtur Buster Moon ka një mundësi të fundit për t’i rikthyer shkëlqimin teatrit të tij, duke organizuar konkursin më të madh të këndimit në botë. Titulli origjinal: Sing Filmi fillon: 22.12.2016 Zgjatja[...]
Cineplexx Albania, TEG
Jan 13 @ 21:00 – Jan 27 @ 12:00
21:00
Vazhdon festivali i muzikes rock ne sallen e Kuvendit, ne BUNK’ART 1 (prane teleferikut). 3 mbremje me performanca live. Ne datat 13, 20 dhe 27 janar, ne oren 21:00. Nje autobus i linjes se Linzes[...]
BUNK'ART
Jan 19 @ 20:00 – Shk 10 @ 22:00
20:00
Menjëherë pas vrasjes së presidentit John F. Kennedy, Zonja e Parë Jacqueline Kennedy lufton me hidhërimin dhe traumën e humbjes për të rigjetur besimin, për të ngushëlluar fëmijët e saj dhe për të rikonfirmuar trashëgiminë[...]
Cineplexx Albania, TEG
Jan 19 @ 20:00 – Shk 10 @ 23:00
20:00
Xander Cage mendohet të ketë vdekur në një aksident, megjithëse ai rikthehet fshehtësisht në aksion për një detyrë të re e të vështirë, me instruktorin e tij Augustus Gibbons. Titulli origjinal: X-Men: Apocalypse Filmi fillon:[...]
Cineplexx Albania, TEG
Jan 20 @ 19:00 – Jan 22 @ 21:00
19:00
“E Verteta e Marias” te premte, te shtunen dhe te dielen ora 19:00. Mos humbni mundesine per te ndjekur nje shfaqje jashte te zakonshmes. Me Ermira Gjata, Florian Agalliu, Gjergj Mena dhe Akreoma Saliu. Regjia[...]
Teatri Kombetar Eksperimental "Kujtim Spahivogli"
Jan 21 @ 18:55 – 22:05
18:55
Kur Diana Damrau dhe Vittorio Grigolo performuan përballë njëri-tjetrit në vitin 2015, në MET Opera, tek Manon, në New York Times thuhej “temperaturat arrijnë në ato të vlimit sa herë që Damrau dhe Grigolo janë[...]
Cineplexx Albania, TEG
Jan 22 @ 16:00 – 19:00
16:00
Nje trensmetim direkte i shfaqjes me te famshme te te gjitha koherave dhe brezave, nga Teatri Bolshoi, ne Rusi, direkte ne Tirane. Ne shfaqjen “Bukuroshja e Fjetur”, në ditëlindjen e saj të 16-të, një mallëkim nga[...]
Cineplexx Albenia, TEG
Jan 23 @ 10:00 – Shk 17 @ 01:00
10:00
Mund të këndosh? Ke formuar një grup kërcimi? Mendon se bën fotot dhe videot më të bukura? Jepi vetes mundësinë të provohesh nga profesionistë dhe të shpallesh talenti i Tiranës. Për herë të dytë, Bashkia[...]
Qendra Multimediale Ten
Jan 23 @ 10:00 – Shk 17 @ 01:00
10:00
Mund të këndosh? Ke formuar një grup kërcimi? Mendon se bën fotot dhe videot më të bukura? Jepi vetes mundësinë të provohesh nga profesionistë dhe të shpallesh talenti i Tiranës. Për herë të dytë, Bashkia[...]
Qendra Multimediale Ten Tirana, Albania
Jan 27 @ 08:00 – Shk 10 @ 23:00
08:00
Artistët nga e gjithë Shqipëria kanë mundësi të përshfaqin nëpërmjet vijëzimit, formës dhe dritëhijeve mënyrën se si familja ka ndikuar në jetën e tyre në mënyra të mrekullueshme. Familja është themeli mbi të cilin çdonjeri[...]
Muzeu Historik Kombëtar
Jan 29 @ 10:30 – Jan 30 @ 13:00
10:30
Fundjava teatrore per te gjithe vogelushet rifillon kete te shtune dhe te diele ora 10:30 me shfaqjen “Gjetja e festes se humbur”. Rezervoni ne 0695717746 dhe 042278158 ose shkruani ne inbox. Ju mirepresim!
Teatri Kombetar Eksperimental "Kujtim Spahivogli"
Jan 31 @ 08:00 – Pri 2 @ 13:00
08:00
TULLA eshte nje qender kulturore e cila zhvillon aktivitete te te gjitha fushave te artit. Muzike, kercim, ekspozite, kritik dhe menaxhim arti, si dhe diskutime te ndryshme sociale dhe artistike! Ju mirepresim!
Tulla Center
12:00
#StandForHijab2017 Për të dytin vit, Selam Group Albania ka nderin të organizojë fushantën sensibilizuese të Ditës Ndërkombëtare të Mbulesës -World Fijab Day, e cila ka si synim kryesor ndërgjegjësimin e opinionit publik përtë krijuar ura[...]
The Plaza Hotel
Shk 14 @ 10:00 – 11:00
10:00
Humans of Tirana – Zemrat e Tiranës – Shën Valentini mes Parkut të Madh të Liqenit. Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit – Bashkia Tiranë ju uron të gjithëve ditën e dashurisë! #TiranaDashuron #14Shkurt2017 ♥ #ParqeTëLumturaNjerëzTëLumtur
Parku i Madh i Liqenit Artificial
Shk 16 @ 10:00 – Shk 19 @ 20:00
10:00
EXPOCITY Albania do të hapë dyert e saj për të tretin vit radhazi te Panairit te eventeve dhe martesës “Çifti i Lumtur” – 16-19 Shkurt 2017” . Eventi më unik dhe më i suksesshmi në[...]
Expo City
08:00
Panairi Nderkombetar i Pajisjeve Profesionale per Hotele, Bare, Restorante,Pasticeri, Furra Buke etj..Ekspozuesit ne panairin TEKNO HOTEL EXPO ofrojne: • Mobilim Hoteli (dyer, tenda) • Pajisje Profesionale per Restorante • Pajisjet e Tavolinës • Pajisje për[...]
bulevardi nene tereza
Shk 28 @ 08:00 – Pri 30 @ 13:00
08:00
TULLA eshte nje qender kulturore e cila zhvillon aktivitete te te gjitha fushave te artit. Muzike, kercim, ekspozite, kritik dhe menaxhim arti, si dhe diskutime te ndryshme sociale dhe artistike! Ju mirepresim!
Tulla Center
08:00
Mbahet në Tiranë, për herë të dytë “VIZart International Watercolor Bienale 2017” , Bienalja e Dytë Ndërkombëtare e Akuarelit. Ideja e organizatorëve (Shoqata VIZart) ishte  që të kthenin dhe njëherë vëmendjen tek ky zhaner  thuajse[...]
Muzeu Historik Kombëtar
10:00
Në Bulevard drejt një Rekordi Boteror… ku të gjithë janë LIDER! Mijëra Zëra, 1 Rritem, 1 Zemer!
Sheshi Skënderbej
Mar 31 @ 08:00 – Maj 31 @ 12:00
08:00
TULLA eshte nje qender kulturore e cila zhvillon aktivitete te te gjitha fushave te artit. Muzike, kercim, ekspozite, kritik dhe menaxhim arti, si dhe diskutime te ndryshme sociale dhe artistike! Ju mirepresim!
Tulla Center
13:39
Kjo Bienale sjell së bashku rreth 230 artistë nga Mesdheu dhe  Europa. Me një histori që nis qysh nga viti 1985, Bienalja mbahet çdo dy vjet në qytete të ndryshme në zonën e Mesdheut, ndërsa [...]
Tirane