Sophie Caffe

sophie-take-away.jpg
Rruga Deshmoret e 4 Shkurtit, Tirana, Albania
Rruga Deshmoret e 4 Shkurtit Tirana Tirana 1001 AL

Gjeni ne cdo vend kafen tuaj te deshiruar. Sophie Caffe tashme ne tre pika sjell prane jush shumellojshmerine  e produkteve me baze kafeje, muffins, toast dhe plot snacks te tjera.

Sophie caffe eshte brand shqiptar I krijuar ne fund te vitit 2013 .

Fjala Sophie vjen nga fjala e lashte greke sophos, qe do te thote dije, maturi, zgjuaresi,.

Jane keto vlera qe na duhen me bashkepunetoret tane, per te ofruar dhe shprehur, ate qe kemi menduar e krijuar, dhe vazhdojme te krijojme cdo dite per njerezit tane qe na ndjekin ne cdo hap tonin.  Simboli yne eshte bufi, symbol I zgjuarsise dhe dijes. Slogani yne vjen nga “coofree” qe eshte  fshat ne afrike, afer zones ku eshte gjetur kaffe per here te pare, e perkthyer anglisht “remember me“

Kush jemi dhe cduam te krijojme?

Sophie caffe eshte  nje ambient I trete ne jeten tone te perditshme pervec atij te shtepise dhe punes. I trajtuar  mikprites, realksues  dhe  original.

Dita e mire fillon me Sophie caffe.

Nje mishele perfekte e percaktuar dhe prodhuar me profesionalizem edhe per shijet mesdhetare.

Mishele kafeje perfekte, e perbere dhe perzgjedhur koker me koker nga kafet me te mira arabike, dhe dhenien e tonit mediteran nga kokrat me te shendetshme te kafes robusta, te kombinuara ne raportin me perfekt te mishelave bashkekohore ne tregun nderkombetar te kafes.

Nje kafe e trajtuar me dashurine dhe perkujdesjen me te madhe nga satfi yne  ofruar me delikates dhe profesionalizem ne ambientet tona vetem nga Sophie caffe

Kafja me e mire e dites tuaj