AKTIVITETE

Dhj 3 @ 10:30 – Dhj 17 @ 12:00
10:30
‘Gjetja e festes se humbur’ ben fjale per dy femije qe i mendojne festat si qenje te gjalla te cilat vijne afer nesh vetem ne data te caktuara dhe na japin lumturi. E meqe nuk[...]
Teatri Kombetar Eksperimental "Kujtim Spahivogli"
18:00
Këtë të Enjte 8 Dhjetor, me rastin e Ditës së Rinisë  vjen tek Reja Festivali Latin me profesionistë nga “Latin Beat House” si dhe instruktorët e Zumbës: Ardian Shabani e Fatilda Smajlaj. Salsa, Bachata, Merengue,[...]
"Reja"
Dhj 10 @ 11:00 – 14:00
11:00
Visit Tirana organizon ditën e Shtunë 10 Dhjetor, ora 11:00, ceremoninë e ndarjes së çmimeve të fotografisë në mediat sociale #TiranaAutumn tek Reja. Në këtë ceremoni do të prezantohen tre fituesit dhe çmimet e konkursit. Hyrja është[...]
"Reja"
10:00
Albania Enduro Series është një trofe çiklistik i përbërë nga tre gara të tipit Mountain Bike Enduro. Ky trofe organizohet nga Bike Club Albania me suportin e Pilot.al. Pjesëmarrja në AES është e hapur për[...]
Sheshi “Nënë Tereza”, Tiranë
Dhj 30 @ 11:00 – 18:00
11:00
Çdo të premte, ora 11:00 në Muzeun Historik Kombëtar mund të bëheni pjesë e “Muzeu im”. A keni ndonjë unazë që jua ka lënë pas gjyshi apo gjyshja? Ndonjë vazo të vjetër në shtëpi? Apo[...]
Muzeu Historik Kombëtar