LAJMET E FUNDIT


Nis rikonstruksioni i plotë i rrugës së Krrabës 1 Dhjetor, 2016

Banorët e Krrabës duhet të prisnin 60 vjet për të pasur një rrugë të re. Tashmë, rruga që lidh autostradën me Krrabën, me gjatësi 4 kilometra, ka nisur të rikonstruksohet plotësisht nga Bashkia e Tiranës, e cila po mban një tjetër premtim të bërë në fushatë. Rikonstruksioni i segmentit që njihet me emrin Mushqeta-Krrabë i […]

Hapet mensa e tretë sociale për njerëzit në nevojë në Shkozë 30 Nëntor, 2016

Bashkia e Tiranës vijon me shtrirjen e rrjetit të mensave sociale në të gjithë kryeqytetin. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ishte i pranishëm në hapjen e mensës sociale në Shkozë, pjesë e Njësisë Administrative Nr 1, një tjetër premtim i mbajtur i bashkisë për krijimin e hapësirave të reja për njerëzit në nevojë. […]

Hapet segmenti i fundit i Unazës së Vogël, lehtëson trafikun në qendër 29 Nëntor, 2016

Ashtu siç ishte premtuar nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, u hap sot edhe segmenti i fundit i Unazës së Vogël, i cili pritet të lehtësojë trafikun në qendër të kryeqytetit. Falë punës intensive të Bashkisë së Tiranës,  tashmë segmenti i Unazës së Vogël, nga Ushtari i Panjohur te Banka e Shqipërisë, është […]

“Çelësi i Qytetit” për këngëtaren italiane Giusy Ferreri

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i dorëzoi dje pasdite “Çelësin e Qytetit” këngëtares së njohur italiane, Giusy Ferreri. Në një pritje të organizuar në Bashkinë e Tiranës, Veliaj i shprehu mirënjohjen këngëtares me famë ndërkombëtare dhe i dorëzoi një prej simboleve që u jepet miqve të qytetit. Duke vlerësuar vizitën e Giusy Ferrerit […]

Bashkia e Tiranës nderon me titullin “Qytetar Nderi” Adem Demaçi 28 Nëntor, 2016

Tirana ka nderuar sot politikanin dhe shkrimtarin e njohur kosovar, Adem Demaçi, me titullin “Qytetar Nderi”. Në një ceremoni të posaçme, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i ka dorëzuar Adem Demaçit titullin “Qytetar Nderi” si dhe “Çelësin e Qytetit” me motivacionin e intelektualit të shquar, simbol i rezistencës së gjithanëshme, për liri, pavarësi […]

Tirana përkujton 104-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë

Tirana përkujtoi sot 104-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë. Në sheshin simbol të shqiptarëve, sheshi “Skënderbej”, nën tingujt e Bandës frymore të Tiranës, u zhvillua ceremonia e ngritjes së Flamurit Kombëtar. I pranishëm në këtë ceremoi ishte edhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili tha se Shpallja e Pavarësisë është një […]

Mbahet Konferenca e parë e Unionit të Bashkive dhe Komunave Shqiptare në Rajon 27 Nëntor, 2016

U konkretizua sot nisma e kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, për krijimin e rrjetit të kryetarëve të bashkive dhe komunave që drejtohen nga shqiptarët në rajon. Bashkia e Tiranës, Komuna e Prishtinës, e Tetovës, e Ulqinit dhe ajo e Preshevës mbajtën sot në kryeqytet takimin e parë zyrtar të Unionit të Bashkive dhe […]

Tirana, kryeqyteti i shqiptarisë 26 Nëntor, 2016

Në prag të festave të Nëntorit, Tirana është kthyer në kryeqytetin e shqiptarisë. Me ftesë të kryetarit të Bashkisë së Tiranës, ajo mikpriti sot 4 kryetarët e bashkive nga Prishtina, Tetova, Ulqini dhe Presheva, të cilat i janë bashkuar të parat Unionit të Bashkive Shqiptare në Rajon. Ata u pritën në një takim të veçantë […]

Tirana mirëpret kryetarët e bashkive të Prishtinës, Tetovës, Ulqinit dhe Preshevës

Pas atmosferës së bukur që solli fundjavën e shkuar në Tiranë organizimi i Samitit të Diasporës, kryeqyteti është gati të mirëpresë në datat 26-27 Nëntor, Konferencën e Unionit të Bashkive Shqiptare në Rajon, një ide e propozuar para disa javësh nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në takimin e tij me homologun kosovar, […]

Finalizohet me sukses Fondi për Gratë Sipërmarrëse 25 Nëntor, 2016

Falë mbështetjes së Bashkisë së Tiranës, 22 gra kanë mundur që sot të kenë bizneset e tyre në kryeqytet, duke punësuar veten, por edhe duke krijuar mundësi për t’u punësuar me dhjetëra të tjerë. Është finalizuar kështu me sukses Fondi për Gratë Sipërmarrëse, si një nismë e Aleancës së Grave të Këshillit Bashkiak, për të […]

Faqja 1 nga 3312345...102030...Last »