LAJMET E FUNDIT


Vazhdojnë investimet në çdo lagje të Tiranës 18 November, 2016

Një tjetër zonë e Tiranës ka marrë zgjidhje të problemit të furnizimit me ujë të pijshëm, falë investimit të ndërmarrjes së Ujësjellës-Kanalizime Tiranë. Rreth 5000 banorë të Njësisë Administrative Nr. 9 në zonën që kufizohet nga rrugët “Anastas Shundi”, Rruga “Rreli” dhe “Demir Progri” do të furnizohen me ujë nëpërmjet rrjetit të ri. Gjatë inspektimit […]

Perfitueset e projektit “Fuqizimi i Grave dhe Nxitja e Sipermarrjes”

Te nderuara Zj. Kemi kenaqesine t’ju informojme se Plani i Biznesit qe keni dorezuar prane Bashkise se Tiranes per projektin “Fuqizimi i Grave dhe Nxitja e Sipermarrjes” do to mbeshtetet financiarisht nga granti i akorduar. Aplikantet e shpallura fituese jane: Nr. Aplikante Fituese   1  Ermira Laknori 2  Edona Daci 3  Lumturi Hyka 4  Majlinda […]

Tirana përkujton 72 vjetorin e çlirimit nga pushtuesit nazifashistë 17 November, 2016

Tirana ka kujtuar sot 72 vjetorin e Çlirimit nga pushtuesit nazifashistë. Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, deputetë, përfaqësues të qeverisë, anëtarë të Këshillit Bashkiak, si dhe dhjetëra veteranë të Luftës Nacional-Çlirimtare, morën pjesë në ceremoninë e përkujtimit të kësaj dite dhe sakrificës që mijëra të rinj dhe të […]

Prezantohet projektbuxheti i vitit 2017 në Njësinë Administrative Nr. 2 16 November, 2016

Në vijim të prezantimit të projektbuxhetit të Bashkisë së Tiranës për 2017-n, kryebashkiaku Erion Veliaj zhvilloi një bashkëbisedim me banorët e Njësinë Administrative Nr. 2, ku paraqiti projektet infrastrukturore për vitin e ardhshëm. Në fjalën e tij, ai theksoi se pavarësisht vështirësive dhe borxhit të madh që bashkia trashëgoi nga administrata e kaluar, gjatë vitit […]

Një tjetër shesh rekreativ do t’i shtohet shumë shpejt kryeqytetit 15 November, 2016

Një tjetër shesh rekreativ do t’i shtohet shumë shpejt kryeqytetit, duke krijuar një hapësirë të re për qytetarët, si dhe një kënd të ri lojërash për fëmijët. Bashkia e Tiranës, me mbështetjen e “Raiffeisen Bank”, mundësoi fillimin e punimeve për krijimin e sheshit rekreativ dhe këndit të lojërave në Rr. “Sulejman Delvina”. Kryetari i Bashkisë […]

Prezantohet projektbuxheti i vitit 2017 në Njësinë Administrative Nr. 1 14 November, 2016

Bashkia e Tiranës ka vijuar këtë pasdite prezantimin dhe konsultimin e projektbuxhetit të vitit 2017 me qytetarët. Takimi i radhës ishte me banorët e Njësisë Administrative Nr. 1, gjatë të cilit nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Arbian Mazniku, paraqiti projektet që do të prekin këtë zonë, si dhe projektet strategjike që mbështeten nga Buxheti 2017. […]

Përfundon këndi i gjashtë i lodrave për fëmijët e kryeqytetit

Përfundon këndi i gjashtë i lodrave për fëmijët e kryeqytetit. Ashtu siç kishte premtuar, Bashkia e Tiranës, në përmbushje të premtimit për të ndërtuar kënde lodrash në çdo lagje të qytetit, ka mundur të realizojë këndin e ri të lojërave që do t’i shërbejë një prej lagjeve më të mëdha të Tiranës, asaj të “Komunës […]

Nis aksioni për pastrimin e Tiranës 13 November, 2016

Bashkia e Tiranës, e mbështetur nga vullnetarë e qytetarë të Tiranës, ndërmori sot një aksion pastrimi në të 24 Njësitë Administrative të kryeqytetit. Aksioni nisi në orën 8.00 të mëngjesit, nga Kombinati, me pastrimin e varrezave të Sharrës, e më pas vijoi në të gjitha njësitë administrative, të cilat janë organizuar në zona të përcaktuara […]

Bashkia e Tiranës thirrje qytetarëve që të bëhen pjesë e aksionit për pastrimin e qytetit 12 November, 2016

Për të mbajtur pastër qytetin, por edhe për ndërgjegjësimin e qytetarëve, Bashkia e Tiranës organizon nesër, nga ora 8.00 e mëngjesit, aksionin e madh të pastrimit të Tiranës. Nënkryetari Andi Seferi ftoi sot të gjithë qytetarët që të shfrytëzojnë këtë mundësi dhe të bëhen pjesë e këtij aksioni, për të pastruar lagjen e tyre dhe […]

Prezantohet projekt – buxheti i 2017

Bashkia e Tiranës nisi sot nga Njësia Administrative Nr. 5 prezantimin dhe konsultimin me qytetarët të projektbuxhetit për vitin 2017, proces që do të vijojë në të 24 njësitë administrative të Tiranës. Në fjalën e tij, para banorëve të Njësisë 5, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, tha se Buxheti 2017 është gati 3 […]

Faqja 20 nga 50« First...10...1819202122...304050...Last »