LAJMET E FUNDIT


Qindra qytetarë ndoqën në sheshin “Skënderbej” koncertin e festës së Krishtlindjes 25 December, 2017

Sheshi “Skënderbej” ka qenë sot më i gëzueshëm se kurrë më parë. Krahas atmosferës festive që sjell aty thuajse çdo ditë fshati i Krishtlindjeve, sot në mbrëmje qytetarët e Tiranës ndoqën koncertin kushtuar natës në prag Krishtlindje. Artistë të njohur shqiptarë si Kastriot Tusha, Eva Golemi, Manjola Nallbani, Suzana Frashëri, Ramona Tullumani, Ardita Menisi dhe […]

Hapet për të tretin vit, tregu i shpendëve të gjalla në Baldushk 24 December, 2017

Gjelat e detit nga zona e Baldushkut, e cila njihet për rritjen e tyre, janë kthyer në traditë për tavolinën e çdo qytetari të Tiranës në mbrëmjen e Krishtlindjeve dhe darkën e Vitit të Ri. Për të tretin vit radhazi, tregu i posaçëm i shpendëve në Baldushk u jep mundësi qytetarëve të blejnë produkte të […]

Aksion për pastrimin e Tiranës para festave të fundvitit 23 December, 2017

Të shumtë ishin qytetarët që iu përgjigjën sot thirrjes së kryebashkiakut Erion Veliaj për t’iu bashkuar aksionit të pastrimit të Tiranës në prag të festave të fundvitit. Në orën e para të mëngjesit të sotëm, 24 njësitë administrative, ndërmarrjet e bashkisë, qindra të rinj vullnetarë dhe shumë qytetarë u shpërndanë në terren për të pastruar […]

Festat e fundvitit, rrugët ku kufizohet qarkullimi i automjeteve të tonazhit të rëndë

Për shkak të fluksit të shtuar dhe ngarkesës që krijohet në trafik me rastin e festave të fundvitit, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka firmosur urdhrin që ndalon përkohësisht qarkullimin e mjeteve të tonazhit të rëndë brenda unazës së mesme dhe në disa segmente të tjera rrugore. Ndalimi i qarkullimit të automjeteve të […]

Bashkia e Tiranës i bashkohet aksionit kombëtar të “Pastrojmë Shqipërinë që duam” 22 December, 2017

  Me moton “Ta pastrojmë qytetin që Viti i Ri të na gjejë pastër”, Bashkia e Tiranës organizon nesër që në orët e para të mëngjesit aksionin vullnetar të pastrimit në të gjitha njësitë administrative të Tiranës. Pasi mori pjesë në nisjen e aksionit kombëtar të pastrimit që u zhvillua në aksin Tiranë-Rinas-Krujë, kryetari i […]

Këshilli Bashkiak miratoi buxhetin e Bashkisë së Tiranës, për vitin 2018 21 December, 2017

Këshilli Bashkiak i Tiranës miratoi sot me 32 vota pro buxhetin e vitit 2018, më i larti që ka pasur ndonjëherë Bashkia e Tiranës. Kryebashkiaku Erion Veliaj, në fjalën e tij para këshilltarëve bashkiakë, deklaroi se falë mirëadministrimit, për të tretin vit radhazi, buxheti vjen në rritje. Gjithashtu, ai bëri të ditur se në fokus […]

Kryetari i Bashkisë së Tiranës i dhuroi Çelësin e Qytetit këngëtarit italian Riccardo Cocciante

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti sot në një takim këngëtarin dhe kompozitorin e njohur italian, Riccardo Cocciante, dhe këngëtaren shqiptare Elhaida Dani, të cilët do të performojnë në skenën e Festivalin të 56 të Këngës në RTSH. Kryebashkiaku Veliaj falenderoi këngëtarin Cocciante për gjithçka ka bërë për Shqipërinë, por në mënyrë të […]

Dhjetëra studentë i bashkohen Bashkisë së Tiranës, dhurojnë lodra për fëmijët në nevojë 20 December, 2017

Festat e fundvitit janë në prag dhe për fëmijët në nevojë është stinë dhuratash. Një grup studentësh nga “Qyteti Studenti” i janë bashkuar nismës së Bashkisë së Tiranës, duke dhuruar lodra për fëmijët e qendrës sociale në “Bulevardin Zogu I”. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ishte së bashku me studentët në qendrën sociale […]

Nis rehabilitimi i Kishës 237-vjeçare të Shën Prokopit 19 December, 2017

Kisha e Shën Prokopit në Parkun e Liqenit të Tiranës, e ndërtuar në vitin 1780, do të rikonstruktohet. Lajmin e mirë për besimtarët në këtë prag Krishtlindjesh e dha kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili iu bashkua aksionit për mbjelljen edhe të 100 pemëve të tjera në park. Kisha dhe mjedisi përreth […]

Nis rehabilitimi i Kishës 237-vjeçare të Shën Prokopit

Kisha e Shën Prokopit në Parkun e Liqenit të Tiranës, e ndërtuar në vitin 1780, do të rikonstruktohet. Lajmin e mirë për besimtarët në këtë prag Krishtlindjesh e dha kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili iu bashkua aksionit për mbjelljen edhe të 100 pemëve të tjera në park. Kisha dhe mjedisi përreth […]

Faqja 3 nga 8112345...102030...Last »