LAJMET E FUNDIT


Bizneset angazhohen zyrtarisht për fuqizimin e grave në vendin e punës 24 November, 2016

Për herë të parë, 11 biznese që kontribuojnë në zhvillimin ekonomik dhe social të Tiranës, morën angazhimin për të integruar “Parimet Globale të Fuqizimit të Grave” në praktikat e tyre të punës. Në ceremoninë e organizuar nga Bashkia e Tiranës, me mbështetjen e UN Women, Drejtorët Ekzekutivë të kompanive të ndryshme në fushën e IT-së, […]

Vijojnë punimet për ndërtimin e stadiumit të ri “Arena Kombëtare” 23 November, 2016

Ndërtimi i stadiumit “Arena Kombëtare” në kryeqytet po vijon me ritme të shpejta. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, inspektoi punimet që në fund të 18 muajve do t’i japin kryeqytetit stadiumin e ri, i cili do t’i shërbejë jo vetëm skuadrës sonë Kombëtare, por edhe si qendër multifunksionale për qytetarët, shërbime dhe argëtim […]

Projektbuxheti i vitit 2017 për Njësinë 11 22 November, 2016

Njësia Administrative Nr. 11, që përfshin kryesisht zonën e Laprakës, vitin tjetër do të ketë trefishim të investimeve publike. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj prezantoi sot para banorëve të kësaj njësie projektbuxhetin e vitit 2017, ku edhe parashikohet që për investimet të ketë një trefishim të mbështetjes financiare. Ai theksoi se nga 143 […]

Investime në çdo cep të Tiranës

Në vitin e dytë të mandatit, në fokus të investimeve të Bashkisë së Tiranës do të jetë përmirësimi i infrastrukturës në zonat rurale. Rruga e Çekrezës në Njësinë Administrative Zall Herr është një nga investimet që sapo ka nisur të realizohet nga bashkia, një rrugë e re me standarde më të mira dhe sinjalistikë të […]

Nis fushata e ndërgjegjësimit për diferencimin e mbetjeve me nxënësit e shkollës “Emin Duraku” 21 November, 2016

Bashkia e Tiranës ka nisur me nxënësit e shkollave fushatën e ndërgjegjësimit të qytetarëve për procesin e grumbullimit të diferencuar të mbetjeve. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj mori pjesë sot në nisjen e fushatës me nxënësit e shkollës “Emin Duraku”, e cila është shkolla e parë që i bashkohet nismës për zhvillimin e […]

Nderohen familjet tiranase që strehuan hebrejtë gjatë Luftës së Dytë Botërore 20 November, 2016

Përmes një ceremonie të veçantë, Bashkia e Tiranës shpërndau simbolin e qytetit për familjet tiranase, të cilat gjatë Luftës së Dytë Botërore mikpritën në shtëpitë e tyre familjet izraelite. Me këtë rast, në  mjediset e Muzeut Kombëtar, u çel ekspozita me fotografi të familjeve izraelite që u strehuan në shtëpitë tiranase, ndërsa kryetari i Bashkisë […]

Tirana mundësi shumë e mirë për të investuar

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj përshëndeti sot Samitin e Diasporës Shqiptare, duke marrë pjesë në panelin me temë: “Zhvillimi Ekonomik në Atdhe dhe Roli i Diasporës”. Në fjalën e tij, kryebashkiaku i Tiranës theksoi rëndësinë që ka faktori ekonomik në forcimin e rolit të diasporës shqiptare, por edhe në zhvillimin e vendit mëmë. […]

Prezantohet projektbuxheti i vitit 2017 në Njësinë Administrative Nr. 7 19 November, 2016

Njësia Administrative Nr. 7 ka qenë ndalesa e radhës e turit të prezantimit dhe konsultimit me qytetarët e projektbuxhetit të Bashkisë Tiranë për vitin 2017. Në fjalën e tij, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ndërsa vuri në dukje se ky buxhet vjen me rritje krahasuar edhe me buxhetin e vitit që po lëmë […]

Vazhdojnë investimet në çdo lagje të Tiranës 18 November, 2016

Një tjetër zonë e Tiranës ka marrë zgjidhje të problemit të furnizimit me ujë të pijshëm, falë investimit të ndërmarrjes së Ujësjellës-Kanalizime Tiranë. Rreth 5000 banorë të Njësisë Administrative Nr. 9 në zonën që kufizohet nga rrugët “Anastas Shundi”, Rruga “Rreli” dhe “Demir Progri” do të furnizohen me ujë nëpërmjet rrjetit të ri. Gjatë inspektimit […]

Perfitueset e projektit “Fuqizimi i Grave dhe Nxitja e Sipermarrjes”

Te nderuara Zj. Kemi kenaqesine t’ju informojme se Plani i Biznesit qe keni dorezuar prane Bashkise se Tiranes per projektin “Fuqizimi i Grave dhe Nxitja e Sipermarrjes” do to mbeshtetet financiarisht nga granti i akorduar. Aplikantet e shpallura fituese jane: Nr. Aplikante Fituese   1  Ermira Laknori 2  Edona Daci 3  Lumturi Hyka 4  Majlinda […]

Faqja 50 nga 81« First...102030...4849505152...607080...Last »