LAJMET E FUNDIT


Vazhdojnë investimet nëpër shkolla 9 September, 2016

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, zhvilloi sot një takim me 24 administratorët e Njësive Administrative dhe punonjës të Policisë Bashkiake, për të dhënë disa porosi për marrjen e masave në nisje të vitit të ri shkollor. Në takimin me ta, kryebashkiaku theksoi nevojën për të respektuar masat e vendosura nga Bashkia e Tiranës […]

Nisin punimet për projektin e Sheshit “Skënderbej” 8 September, 2016

Pas një viti, sheshi “Skënderbej” do të shndërrohet në sheshin simbol të të gjithë shqiptarëve. Pas turit të 24 dëgjesave publike me qytetarët të organizuara nga Bashkia e Tiranës, mëngjesin e sotëm nisi puna për zbatimin e fazës së parë të projektit të “Rikualifikimit urban të sheshit Skënderbej”. Punimet filluan me pjesën qendrore të sheshit […]

Gati për problematikat që mund të shfaqen prej rreshjeve 6 September, 2016

Bashkia e Tiranës njofton të gjithë qytetarët e saj se gjatë orëve në vijim dhe gjithë ditës së nesërme, sipas parashikimeve nga rrjetet meteorologjike vendase dhe të huaja, pritet një mot i keq me sasi të mëdha dhe rreshje të dendura shiu, në nivele të atilla saqë mund të shkaktojnë vështirësi në qarkullim dhe bllokimin […]

Këtë javë përfundojnë 4 kopshtet e mbetura 5 September, 2016

Të gjitha kopshtet në Tiranë, si në qendër ashtu edhe në periferi, ofrojnë të njëjtat kushte cilësore për fëmijët e kryeqytetit. Ky është synimi i Bashkisë së Tiranës, e cila nëpërmjet nismës “Adopto një kopsht” ka mundur të rikonstruktojë tërësisht edhe kopshtin nr. 38 në Kombinat. Kryebashkiaku Erion Veliaj, i cili inspektoi punimet e kryera […]

Dita e shenjtërimit të Nënë Terezës

Bashkia e Tiranës dhe Ministria e Kulturës organizuan sot një sërë aktivitetesh me rastin e shenjtërimit nga Papa Francesku të Nënë Terezës. Aktivitetet u zhvilluan në sheshin që mban emrin e Nënë Terezës, ku u vendosën pllakata me emrin e shenjtores më të re të Kishës Katolike, si dhe u mbajt një koncert tematik, ndërsa […]

Nis ndërtimi i shkollës së re në zonën e Kombinatit

Bashkia e Tiranës nis ndërtimin e shkollës së re në zonën e Kombinatit. Shkolla 9-vjeçare, “Betim Muço” është godina e dytë që nis të ndërtohet në kuadër të projektit për ndërtimin e 20 shkollave në kryeqytet, të cilat do të zgjidhin përfundimisht problemin e mësimit me dy turne që vijon prej vitesh. Nisja e punimeve […]

Titulli “Simbol i Qytetit” për misionin e “Nënë Terezës” 2 September, 2016

Misioni i “Nënë Terezës” në Shqipëri u nderua sot nga Bashkia e Tiranës me titullin “Simbol i Qytetit të Tiranës”. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, vizitoi shtëpinë e motrave “Nënë Tereza”, ku edhe u dorëzoi titullin, të cilin e vlerësoi si shenjë mirënjohjeje ndaj humanistes së njohur. “Jam shumë i bekuar që, bashkë […]

Përfundon rikonstruksioni i konviktit të shkollës elektrike “Gjergj Canco” 1 September, 2016

Konvikti i shkollës së mesme elektrike “Gjergj Canco” në kryeqytet është gati të presë nxënësit për vitin e ri arsimor, që pritet të nisë në shtator. Bashkia e Tiranës ka përfunduar rikonstruksionin e godinës dhe ambienteve përreth, duke ofruar kushte më të mira, si dhe siguri maksimale për nxënësit dhe stafin që punon aty. Konvikti […]

Gati kopshti i 18-të në Njësinë Administrative Nr. 1 31 August, 2016

Një tjetër kopësht në kryeqytet ka marrë një pamje krejt të re falë ndërhyrjes së bërë nga Bashkia e Tiranës. Kopshti “Beni ecën vetë” në njësinë nr. 1 është kthyer në një hapësirë cilësore për fëmijët, duke ofruar ambiente të brendshme tërësisht të rikonstruktuara, me një kënd lojërash. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, […]

Nis këndi i shtatë për fëmijë tek “Komuna Parisit” 30 August, 2016

Tiranës i shtohet një tjetër hapësirë kushtuar qytetarëve më të vegjël të saj, fëmijëve. Bashkia e Tiranës ka nisur zbatimin e projektit për ndërtimin e një këndi lojërash për fëmijë në “Komunën e Parisit”, i cili do të shërbejë edhe si një shesh pushimi për të moshuarit dhe banorët e zonës. Fillimin e punimeve e […]

Faqja 83 nga 104« First...102030...8182838485...90100...Last »