Deklara për shtyp


Nis transformimi i rrethrrotullimit te Zogu i Zi 5 August, 2017

Rrethrrotullimi i Zogut të Zi po merr një pamje krejt të re, me shatërvanë funksionalë, lulishte dhe pemë. Pas rikonstruksionit të Rr. “Dritan Hoxha”, hyrjes dinjitoze të Tiranës po i shtohet edhe një hapësirë e gjelbër. Puna e nisur pritet të përfundojë në fillim të shtatorit, ndërkohë kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, tha […]

Vijon rikualifikimi urban i rrugëve në bllokun e pallateve “Selitë” 4 August, 2017

Pas 30 vitesh, blloku i banimit në zonën e Selitës në kryeqytet po i nënshtrohet rehabilitimit të plotë. Bashkia e Tiranës po vijon me ritme të shpejta rikonstruksionin e rrugëve të bllokut të kufizuar nga Rr. “Hamdi Pepa”, Rr. “Ilia Dilo Sheperi”, Rr. “Visarion Xhuvani”, Rr. “Leka i Madh”, që pritet të zgjidhë problemin shumëvjeçar […]

Bashkia e Tiranës dhe OSBE seminar me 40 të rinj nga Ballkani 3 August, 2017

Tirana do të mirëpresë 40 të rinj nga Shqipëria, Bosnja dhe Hercegovina, Kosova, Mali i Zi, Serbia dhe Maqedonia, të cilët përmes sesioneve interaktive, simulimeve dhe aktiviteteve në natyrë, do të diskutojnë për tematika të ndryshme që shqetësojnë rininë e sotme në Ballkanin Perëndimor. Bashkia e Tiranës në bashkëpunim me Prezencën e OSBE-së në Shqipëri […]

Nis rikualifikimi i bllokut të banimit në rrugën “Osma”, në Sauk 2 August, 2017

Një nga lagjet më të vjetra të Saukut, ku mbizotërojnë shtëpi private dhe pallate 5-katëshe të ndërtuara para viteve ‘90, po merr një pamje krejt të re me rrugë, trotuare, ndriçim dhe hapësira të gjelbra, në funksion të përmirësimit të jetesës së banorëve. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i shoqëruar nga deputeti i […]

Vijon projekti për rehabilitimin e varrezave të Sharrës dhe infrastrukturës urbane përreth 1 August, 2017

Varrezat e Sharrës po shndërrohen dita-ditës në një vend dinjitoz prehje për ata që nuk jetojnë më, por edhe për njerëzit që vizitojnë të afërmit e tyre. Bashkia e Tiranës po punon me ritme të shpejta për të përfunduar projektin e rehabilitimit të plotë të varrezave të Sharrës, si dhe të gjithë infrastrukturës urbane të […]

Deklaratë e Bashkisë së Tiranës

Bashkia e Tiranës njofton të gjithë qytetarët që duan të pajisen me kartën e pajtimit mujor (abone) për periudhën Gusht 2017, se modeli i tyre është i njëjtë me ato të muajve të fundit dhe pa ndryshime në përmbajtjen e saj. Duke marrë shkas nga njoftimet e bëra në disa nga linjat e shërbimit të […]

Tre projektet e arkitektëve të Harvardit për zhvillimin urban të Kombinatit, Parkun Qendror dhe restaurimin e fasadave 31 July, 2017

Bashkëpunimi mes Bashkisë së Tiranës, Universitetit të Harvard-it dhe studentëve shqiptarë të Arkitekturës do të shndërrohet shumë shpejt në një produkt të prekshëm për kryeqytetin. Bashkia e Tiranës do të mbështesë tre projektet e para të hartuara nga arkitektët e Universitetit të Harvard-it, të cilët në bashkëpunim me studentë të shqiptarë, kanë ideuar zhvillimin e […]

Nis rikonstruksioni i plotë të Amfiteatrit te kodrat e Parkut të Liqenit 30 July, 2017

I lënë në harresë prej shumë vitesh, më së fundi Amfiteatri te kodrat e Parkut të Liqenit po merr vëmendjen e bashkisë dhe Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit, për ta shndërruar atë në Teatrin e Hapur të Tiranës. Rikonstruksioni i Amfiteatrit është kërkuar vazhdimisht edhe nga një sërë artistësh të njohur shqiptarë, si sopranoja me […]

Përurohet këndi i 20 i lojërave për fëmijët me aftësi ndryshe në zonën e Kombinatit 29 July, 2017

Tirana është qyteti i parë në Shqipëri me një kënd lojërash ku fëmijët me aftësi ndryshe mund të luajnë dhe të argëtohen. Bashkia e Tiranës, me mbështetjen e UNDP-së dhe bizneseve lokale, përfundoi këndin e lojërave në Kombinat për të gjithë fëmijët e zonës, por për shkak të infrastrukturës speciale me të cilën është ndërtuar, […]

Inspektim i fillimit të punimeve për ndërtimin e 22 rrugëve në Shkozë 28 July, 2017

  Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, inspektoi fillimin e punimeve për ndërtimin e 22 rrugëve të bllokut që kufizohet nga Rr. “Bashkim Kodra” – “Shkretëve” – “Shpëtim Zajmi” – “Spahiu” – “Ali Shefqeti”, në zonën e re të Shkozës. Duke u ndalur te ky investim i rëndësishëm për këtë pjesë të qytetit, Veliaj […]

Faqja 30 nga 91« First...1020...2829303132...405060...Last »