Deklara për shtyp


Mbyllet fushata e mbjelljeve me 120 mijë pemë të reja 22 April, 2018

Tirana kurorëzoi me sukses fushatën e saj të mbjelljeve me 120 mijë pemë të reja, të cilat krijuan një revolucion të gjelbër për kryeqytetin. Në Ditën Ndërkombëtare të Tokës, kryetari i Bashkisë së Tranës, Erion Veliaj, iu bashkua aksionit për mbjelljen e 1123 pemëve të reja në Liqenin e Farkës, së bashku me anëtarë të […]

Ish-Presidenti Bamir Topi dhe Prefektja e Tiranës, Suzana Jahollari, iu bashkuan nismës së mbjelljeve 21 April, 2018

Pas Alfred Moisiut, edhe ish Presidenti i Republikës, Bamir Topi iu bashkua aksionit të Bashkisë së Tiranës për gjelbërimin e qytetit. Ai dhe nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Andi Seferi dhuruan 20 pemë bli, të cilat i mbollën në rrugën e “Kokonozëve”. Kryebashkiaku Erion Veliaj falenderoi ish Presidentin për këtë gjest dhe theksoi se ky […]

Klubi i Partizanit, Coca-Cola dhe REKA Pastiçeri mbjellin 100 pemë në Parkun e Liqenit 20 April, 2018

Dy vite më parë, në pjesën jugore të Liqenit të Tiranës kishte vetëm baraka dhe plehra, çka ishte kthyer në një problem për banorët e zonës dhe ndotjen e liqenit. Sot, komuniteti rom që jetonte aty është sistemuar nga Bashkia e Tiranës në banesa komode në Shkozë dhe Lanabregas, kurse hapësira i është rikthyer parkut […]

Mbillen 70 pemë në Parkun e Miqësisë Shqipëri-Izrael te Liqeni Artificial 19 April, 2018

Dita e Pavarësisë së Izraelit në Tiranë u festua me përurimin e kopshtit të miqësisë Shqipëri-Izrael, ku Bashkia e Tiranës dhe Ambasada e Izraelit mbollën 70 fidanë të rinj, në shenjë miqësie mes dy popujve. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ambasadori i Izraelit, Boaz Rodkin dhe kryetarja e grupit parlamentar të Miqësisë Shqipëri-Izrael, […]

Projekt për rikualifikimin dhe shtrirjen e tarracave të gjelbra 18 April, 2018

Projekti i tarracave të gjelbra në kryeqytet do të shtrihet në ndërtesat publike dhe private, ku Bashkia e Tiranës do të jetë bashkëfinancuese. Pas projektit të parë të realizuar në tarracën e Bashkisë së Tiranës, kryeqytetit i është shtuar një tjetër tarracë e gjelbër, ajo e Fakultetit të Arkitekturës dhe Urbanistikës. Kryetari i Bashkisë së […]

Kryebashkiaku Veliaj në Verona, takon homologun Sboarina dhe Presidentin e Venetos, Zaia 17 April, 2018

Pas bashkëpunimit të suksesshëm në fushën e pastrimit të qytetit, Bashkia e Tiranës dhe ajo e Veronës do të konkretizojnë shumë shpejt dy marrëveshje të rëndësishme në fushën e transportit publik dhe ndriçimit. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, zhvilloi një vizitë të shkurtër në Itali, me ftesë të kryebashkiakut të Veronës, Federico Sboarina, me të […]

“Le Figaro”: Veliaj, kryebashkiaku i ri, që po e shndërron Tiranën në qytet Evropian

Tirana, qyteti i konceptuar nga Mussolini, hyn në shekullin e XXI Kryetar i Bashkisë së Tiranës që prej vitit 2015, Erion Veliaj, rrethohet nga një staf i ri, brilant dhe entuziast, i cili po e shndërron Tiranën në qytet modern dhe të këndshëm për të jetuar  Nga Fabrice Nodé-Langlois/Le Figaro Erion Veliaj e ka pothuajse […]

Certifikohen në Akademinë e Sigurisë 25 punonjësit e parë të Policisë Bashkiake 16 April, 2018

Punonjësit e Policisë Bashkiake po trajnohen nga Akademia e Sigurisë për t’u aftësuar në fushën e sigurisë publike. Grupi i parë i punonjësve të kualifikuar u certifikuan në një aktivitet ku mori pjesë zv/ministri i Brendshëm, Julian Hodaj, Drejtori i Akademisë së Sigurisë, Bilbil Mema dhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Kryebashkiaku tha […]

Universiteti Bujqësor i Tiranës i bashkohet nismës për mbjelljen e pemëve 15 April, 2018

Universiteti Bujqësor i Tiranës po merr çdo ditë e më shumë pamjen e një kampusi të mirëfilltë universitar. Pas prishjes së ndërtimeve pa leje, Bashkia e Tiranës ka nisur një sërë investimesh infrastrukturore, duke krijuar kushte më të mira për studentët, të denja për një tempull të dijes. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj […]

Agjencia e Zhvillimit Rural dhe anëtari i Këshillit Bashkiak i bashkohen aksionit për mbjelljen e pemëve 14 April, 2018

Kushdo që ka dëshirë të bëhet pjesë e fushatës së mbjelljes së pemëve në Tiranë, ka edhe një javë kohë për t’iu bashkua revolucionit të gjelbër. Në 22 Prill, në Ditën e Tokës, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, është shprehur se numri i pemëve të mbjella në kryeqytet do t’i kalojë 122 mijë. […]

Faqja 4 nga 94« First...23456...102030...Last »