Deklara për shtyp


Gëzuar Ditën e Pashkës! 16 April, 2017

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka uruar sot besimtarët e krishterë për festën e Pashkës. Ai vizitoi Qendrën Sinodike të Kishës Ortodokse, ku i ka uruar festën kreut të besimtarëve ortodoks, shkëlqesisë së tij, Kryepiskopit Anastas. Më pas urimin e tij Veliaj e ka përcjellë edhe për të gjithë besimtarët e krishterë shqiptarë […]

Bashkia e Tiranës promovon nismën “Buka n’strajc”

Përveç aktivitetit fizik, e rëndësishme për një jetë të shëndetshme është edhe të ushqyerit mirë. Krahas ndërtimit të këndeve të lojërave, palestrave e ambienteve sportive nëpër shkolla, Bashkia e Tiranës promovon edhe nismën “Buka n’strajc”, e cila synon të nxisë të ushqyerit shëndetshëm për fëmijët. Nismës iu bashkua edhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion […]

Drejt fundit punimet për ambientet e reja sportive në Shkollën e Bashkuar në Shëngjergj 15 April, 2017

Rreth 300 nxënësit që studiojnë në Shkollën e Bashkuar në Verri të Shëngjergjit do të kenë shumë shpejt mjedise më të mira sportive, të cilat jashtë orëve të mësimit mund të shfrytëzohen edhe nga komuniteti. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, i shoqëruar nga deputeti i PS, Xhemal Qefalia, inspektoi punimet që po realizohen për ambientet […]

Përurohet rruga e Çekrezës në Zall-Herr, bashkë bëjmë punë të pamundura 14 April, 2017

Nga një rrugë tërësisht e degraduar, e shtruar me zhavorr dhe çakull, banorët e Çekrezës në Njësinë Administrative të Zall-Herrit kanë një rrugë të re me standarde e sinjalistikë rrugore. Ashtu siç edhe kishte premtuar, Bashkia e Tiranës ka përfunduar ndërtimin e rrugës e cila i afron banorët, si dhe produktet bujqësore dhe blektorale të […]

Gati këndi i dytë më i madh i lodrave në Tiranë tek Astiri 13 April, 2017

  Fëmijët e bllokut të pallateve që njihet ndryshe edhe si zona e “Astirit”, nga dje mund të luajnë në këndin më të madh të lojërave që ka ndërtuar Bashkia e Tiranës, pas atij te Liqeni Artificial. Dikur një zonë informale e lënë në harresë, sot banorët e kësaj zone, pjesë e Njësisë Administrative të […]

Bashkia Tiranë pret ministrin e Punëve të Jashtme të Kosovës, z. Enver Hoxhaj 12 April, 2017

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti sot në një takim të veçantë ministrin e Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj. Gjatë takimit, kryebashkiaku Veliaj vlerësoi shtimin e marrëdhënieve mes dy vendeve dhe nismat që kanë për qëllim të krijojnë lehtësira dhe më shumë mirëqenie për shqiptarët që jetojnë në dy anët e […]

Palestër e re për 500 nxënësit e shkollës “Ibrahim Brahja”

Bashkia e Tiranës po i jep një vëmendje të veçantë krijimit të ambienteve të reja sportive nëpër shkollat e kryeqytetit, por edhe përmirësimit të infrastrukturës shkollore në zonat rurale. Kryebashkiaku Erion Veliaj ishte sot në shkollën 9-vjeçare “Ibrahim Brahja” në Sauk, ku përuroi mjediset e reja sportive të shkollës dhe deklaroi vëmendjen e bashkisë për […]

Përfundon rikonstruksioni i palestrës së shkollës 9-vjeçare “7 Marsi” 11 April, 2017

Bashkia e Tiranës vijon punën për rikonstruksionin e ambienteve sportive në shkollat 9-vjeçare dhe gjimnazet e kryeqytetit. Sot, kryebashkiaku Erion Veliaj zhvilloi një ndeshje basketbolli me nxënësit e shkollës 9-vjeçare “7 Marsi”, të cilët tanimë kanë një palestër të rikonstruktuar ku mund të zhvillojnë orën e fiskulturës. Veç palestrës, Bashkia e Tiranës ka rregulluar sistemin […]

Vijojnë punimet për rikonstruksionin e Shkollës së Baletit 10 April, 2017

Në shtator, në 60-vjetorin e ndërtimit të saj, Shkolla e Baletit do të hapë dyert për të mirëpritur nxënësit pas rikonstruksionit të plotë nga Bashkia e Tiranës. Godina e rrënuar nga amortizimi, si pasojë mungesës së investimeve për vite me radhë, sot është transformuar tërësisht në një shkollë moderne për edukimin e artistëve të rinj. […]

Drejt përfundimit punimet për qendrën shumëfunksionale tek Bregu i Lumit 9 April, 2017

Pas një zvarritjeje të gjatë disa vjeçare, Bashkia e Tiranës është duke përfunduar punimet për ndërtimin e qendrës së re shumëfunksionale në Bregun e Lumit, në Njësinë Nr. 4. Falë edhe mbështetjes nga Komisioni Evropian, në këtë zonë është mundësuar ndërtimi i një shkolle të re, e një kopshti dhe çerdheje, si dhe e qendrës […]

Faqja 46 nga 94« First...102030...4445464748...607080...Last »