Komisioni
|
Anëtarët
|
Komisioni i Planifikimit Urban dhe Strehimit Social
|
Hantin Bonati (Kryetar)
Eriona Bixha (Nënkryetar)
Arta Dollani
Adelina Greca
Blerina Doracaj
Maura Linadi
Joleza Koka
Agim Kraja
Reme Lala
Bruno Çela
Mirela Ruko
Albi Jahelezi
Enriketa Pandelejmoni
Endrit Braimllari
Tedi Blushi
Arben Tafaj
Jonathan Pano
|
Komisioni i Veprimtarisë Prodhuese dhe Nxitjes së Sipërmarrjes
|
Enio Civici (Kryetar)
Arben Tafaj (Nënkryetar)
Aldo Merkoçi
Halit Valteri
Besart Kadia
Maura Linadi
Bruno Çela
Alda Hasani
Tedi Blushi
|
Komisioni i Çështjeve Rinore dhe Punësimit
|
Glindxhet Madhi (Kryetar)
Floida Kërpaçi (Nënkryetar)
Maura Linadi
Gentian Muça
Ana Azizaj
Jonathan Pano
Grejsi Bixhi
Kamela Banushi
Endrit Hoxha
|
Komisioni i Edukimit dhe Infrastrukturës Arsimore
|
Silva Caka (Kryetar)
Albina Nanaj (Nënkryetar)
Blerina Doracaj
Genc Hyska
Rezart Isufi
Etleva Bajrami
Endrit Shabani
Enriketa Pandelejmoni
Floida Kërpaçi
Eriona Bixha
Albana Kepi
Ilda Zhulali
Maura Linadi
Glindxhet Madhi
Aldo Merkoçi
|
Komisioni i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural
|
Besart Kadia (Kryetar)
Arben Tafaj (Nënkryetar)
Bruxhilda Kito
Enio Civici
Krenar Canollari
Endrit Braimllari
Adelina Greca
|
Komisioni për Sigurinë Publike dhe Emergjencat Civile
|
Sonila Qato (Kryetar)
Ilir Alimehmeti (Nënkryetar)
Halit Valteri
Endrit Hoxha
Aldrin Dalipi
Bruxhilda Kito
Ervin Dushku
Genci Gjokutaj
Gazmend Paja
|
Komisioni i Shëndetësisë dhe Mundësive të Barabarta
|
Ilir Alimehmeti (Kryetar)
Genc Hyska (Nënkryetar)
Vjollca Braho
Grejsi Bixhi
Bruxhilda Kito
Reme Lala
Mirela Ruko
Gentian Muça
Artan Distafa
Floida Kërpaçi
Ilda Zhulali
Kamela Banushi
Luan Bregasi
|
Komisioni i Financës dhe Buxhetit
|
Vjollca Braho (Kryetar)
Jonathan Pano (Nënkryetar)
Etleva Bajrami
Luan Bregasi
Aldo Merkoçi
Albina Nanaj
Enio Civici
Besart Kadiu
Mirela Ruko
Alda Hasani
Albi Jahelezi
Endrit Shabani
Endrit Braimllari
Silda Çepe
Rezart Isufi
|
Komisioni i Çështjeve Ligjore dhe Drejtësisë Sociale
|
Plarent Ndreca (Kryetar)
Genci Gjokutaj (Nënkryetar)
Silda Çepe
Blerina Doracaj
Halit Valteri
Agim Kraja
Katerina Marku
Arta Dollani
Silva Caka
Krenar Canollari
Endrit Shabani
Fabian Topollari
Ervin Dushku
Ilir Alimehmeti
Sonila Qato
|
Komisioni i Mjedisit dhe Energjisë
|
Enriketa Pandelejmoni (Kryetar)
Katerina Marku (Nënkryetar)
Rezart Isufi
Arta Dollani
Albina Nanaj
Ervin Dushku
Artan Distafa
Beti Njuma
Aldrin Dalipi
|
Komisioni i Sportit dhe Cilësisë së Jetës
|
Endrit Hoxha (Kryetar)
Beti Njuma (Nënkryetar)
Gentian Muça
Eriona Bixha
Blerina Doracaj
Gazmend Paja
Grejsi Bixhi
|
Komisioni i Kulturës, Turizmit dhe Trashëgimisë Kulturore
|
Ledia Tota (Kryetar)
Tedi Blushi (Nënkryetar)
Joleza Koka
Gazmend Paja
Silda Çepe
Luan Bregasi
Katerina Marku
Rezart Isufi
Bruno Çela
Enriketa Pandelejmoni
Ana Azizaj
Arben Tafaj
Albana Kepi
Beti Njuma
Adelina Greca
|
Komisioni i Teknologjisë dhe Inovacionit
|
Krenar Canollari (Kryetar)
Maura Linadi (Nënkryetar)
Alda Hasani
Ana Azizaj
Albana Kepi
Glindxhet Madhi
Joleza Koka
Albi Jahelezi
Kamela Banushi
|
Komisioni i Mandateve dhe Rregullores
|
Eridian Salianji (Kryetar)
Ilda Zhulali (Nënkryetar)
Agim Kraja
Glindxhet Madhi
Silva Caka
|